Suçlu Kim Taraftar Mı Yozgat Emniyeti Mi?
ERDAL KESİCİ

Suçlu Kim Taraftar Mı Yozgat Emniyeti Mi?

Anadolu'nun güzide iki şehri Şehri diyorum ki Artık diğer ki nin anlamını size bıraktım yorum size kalsın.

 

 

Bölgesel Amatör Lig (BAL) 6. Grupta mücadele veren Yozgatspor 1959 FK, sezonun ilk karşılaşmasında konuk ettiği Nevşehir Gençlik spor’u 2-1 mağlup etti Etti etmesine fakat müsabakasından önce ve maç esnasında maalesef futbolla insanlıkla alakası olmayan birtakım olaylar yaşanması maçın önüne geçmiştir.

 

 

Stada giriş esnasında 5 otobüslük Nevşehir taraftarını sadece 3 kişilik bir ekip arabası eskortluk etmiş ve her zaman misafir tribün tarafından girilen stada bu kez merkezden giriş yaptırılmak istenmiştir. Bu olay karşısında Nevşehir spor taraftarını Yozgat spor taraftarı ile karşı karşıya getirip akabinde otobüslerimiz in taşlanmasına ve tekmelenmesine 3 kişilik Yozgat Emniyet mensupları seyirci kalmıştır.

 

 

Nevşehir spor taraftarını ve Kendi polislerini ve araçlarını taş yağmuruna göz yuman polis ekipleri, bukez de Nevşehir spor taraftarını yine Yozgatspor maraton tribünü girişinde beklemeye almış ve sadece 3-5 polis ile yine orada da yoğun taş sopa yabancı madde yağmuruna maruz kalınmasına rağmen Yozgat Emniyeti bu olaylara da seyirci kalmıştır.

 

 

Şimdi buradan soruyorum suçlu kim Nevşehir Spor Taraftarımı Yoksa Yozgat Emniyetimi?

 

 

Maça giriş esnasında da ayrıca saha dışından saha içine Yozgat seyircisinin rakip takım ve tribüne atmak için taş takviyesi yaptığı birçok kişi tarafından görülmüş. Maçın başlaması ile birlikte sahaya alınmaması gereken sis meşale torpil vb yanıcı patlayıcı maddeler nasıl oluyorsa artık Yozgat spor taraftarları tarafından her iki Yozgat tribününde kullanılmıştır. Yine maç esnasında yedek kulübemizin üstüne çıkıp zıplayan yedek kulübemizi sürekli taciz eden taraftarlara seyirci kalındığı görülmüştür.

 

 

Yine Nevşehir spor maçı 1-0 önde götürdüğü ilk yarı boyunca ve devre arasında tribünümüz sürekli taş yağmuruna tutulmaya devam etmiştir.

 

 

Şimdi yine buradan soruyorum suçlu Nevşehir Spor Taraftarımı Yozgat Emniyetimi?

 

 

Hele birde saha içerisinde yaşanan olay artık Yozgat Basınının da olayları bu noktaya getirmek için körüklediği aşikâr olmuştur. Yıllarını Nevşehir Spor için Deplasman Deplasman takımının yanında giden ve takımının haberlerini yapan Mustafa Ferveren Gazeteci abimize sözlü tacizde bulunan Yozgatlı kendini gazeteci sanan şahsiyetlerde buradan selam yolluyor ayrıca Yozgat Gazeteciler cemiyetin ide kınıyorum o şahısları cemiyet çatısı altında barındırdıkları için.

 

 

 

Taraftarlarımız rakip tribünden atılan taşlardan yaralanmamak için kendisini korurken seyirci üzerine saha dışından atılan ve şans eseri kimseye isabet etmeyen yaklaşık bir kilitli parke büyüklüğündeki o taş emniyet mensuplarının önüne düşmüştür.

 

 

 

 

Gerek atılan yabancı maddeler yakılan yanıcı maddeler yaralanan taraftarlarımız gerekse 90 dk boyunca koro halinde edilen küfürler hepsi polis kamerasında mevcuttur. Bizlere önceki senelerde meşale yakılmasından çirkin ve kötü tezahürat tan saha kapatma cezası veren federasyonun bu elim olaylara ilgili vereceği cezanın sonuna kadar takipçisi olacağız. Günün sözü olarak tatlıyı Nevşehir de yiyeceksin…

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu