Gülşehir Belediyesinde Neler Oluyor?
İSMAİL GÜR

Gülşehir Belediyesinde Neler Oluyor?

Gülşehir Belediye başkanı Sayın Vahdi Arısoy’un, başkan adaylığı günlerinde; seçilmesi halinde hemen uygulamaya koyacağı “ Kızılırmak havzası-Sadabat parkı” projesi olduğunu duymuştuk. İlçemizle ilgili çok önemli olan bu proje konusundaki düşüncemizi o günlerde bu köşeden belirtmiştik
Seçildikten sonra gerçekten de Sadabat Parkına el attı. Eksiklikleri olsa da park yaşanabilir hale getirilmiştir.

 


Önceki Başkanın ilçemize bol miktarda çim ekmesinin güzel, ancak bakımının çok zor olduğunu ve bakımının yapılamaması durumunda o güzel yeşilliğin kirliliğe dönüşeceğini de bu köşede dile getirmiştik. Sayın Vahdi Arısoy, bu çimlerin bakımını da çok güzel yaptırarak güzelliğe güzellik katmaktadır. 

 


Gülşehir’in yerleşim alanının yarım ay şeklinde olduğunu ve TOKİ evlerinin yapımı ve devamının getirilmesi halinde dolunay olacağını ve Kızılırmağın şehir içi göl haline geleceğini de yazmıştık defalarca. TOKİ evlerinin faaliyete geçmesi bu adımın ilk halkası olmuştur.

 


İki beldemizin İlçemize mahalle olmasının faydalarını da belirterek bu konuda da ısrarlı yazılar yazmıştık. Bu mahallelerin İlçemiz belediyesine katkıları olmuştur. Belediyemiz bu mahallerden doğan külfetleri de üstlenmiş ve üstesinden gelmiştir.

 


Önceki dönemde doğalgaz meselesini de çok önemsemiş ve dile getirmiş olmamıza rağmen başarılı olamamıştık. Bu dönemde bu konuda da yol alınmaktadır.


Önceki Belediye ve Belediye Başkanı ile ilgili çok yazı yazdığın halde bu günkü için neden yazı yazmıyorsun diye aldığım eleştiriler üzerine bu köşeden “İlçemiz Belediye başkanını eleştirmek için henüz çok erkendir. Büyük bir oy çokluğu ile yeni seçilmiştir. Hizmetlere yeni başlamıştır. Biraz sabır! Biz İlçemizin hayrına olacak işlerin yapılmadığı için geçmişte çok eleştirel yazılar yazmıştık. Şunu açıkça belirtmek istiyorum: Herkes iyi bilsin ki; bu satırları yazanın kimseye herhangi bir borcu; kamburu ve kimseden de korkusu yoktur.

 


Her hizmet Gülşehir için! Gülşehir ve Gülşehirliye hor bakan kim olursa olsun bizim okumuzdan nasibini alır!
Herkes iyi bilsin ki; vurmak için sabretmek gerekir!
Bizde sabır çoktur.
Sizden de biraz sabır…” demiştim.
Her şeyin bir sonu olduğu gibi sabrın da bir sonu vardır. Bu sabır, yapılan kötülüklere karşı gösterilen sabır olmayıp; bir kişi ya da konu hakkında övgü, takdir ve yergi yapılabilmesi için geçmesi ve beklenmesi gereken süre anlamındadır. 
Bizce bu süre dolmuştur. Bundan sonra elbette olumlu veya olumsuz yönleri ile yapılanları ve yapılmak istenenleri bu köşeden halkımızla paylaşacağız.

 


İlk günlerde İlçemiz Belediyesindeki bazı görevlilerin kendilerine hiç fırsat verilmeden; başarılı- başarısız oldukları değerlendirilmeden, görevlerinden alınmaları veya yerlerinin değiştirilmesinin uygun olup olmadığının düşünülmesi gerektiğini vurgulamıştım. Bu günlerde de yine buna benzer olayların olduğu, projelerde birlik sağlanamadığı ve uygulamaya geçilemediği, bazılarının sorumluluktan çekindiği gibi duyumlar almaktayım. Bu ve diğer konuları; iyi ve kötü yönleriyle yazmaya devam edeceğiz.

 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu