SEÇİMLERDEN SONRA NE DEĞİŞECEK
CAN TAŞKIN

SEÇİMLERDEN SONRA NE DEĞİŞECEK

Mart’tan sonra değişen bir şey olmayacak.

Belki bir zaman sonra, geriye dönüp değerlendirme yaptığımızda;  1 Nisan şakası  gibi,bozuk düzeni olduğu şekliyle karşımızda bulacağız.

Örneğin asgari ücret yine aynı kalacak. Emekli maaşları artmayacak. İşçiye – memura yüz güldüren zamlar yapılmayacak. Yeni sabahlara; yoksullar yine yoksul, işsizler yine işsiz uyanacak.

Emek Barışı toprağa gömülü, savaş baltaları halen ellerde olacak.

Trajikomik trafik kazaları, kadın cinayetleri, adi vakalardaki artış gazetelerin 3. sayfa haberlerini doldurmaya devam edecek.

 Sol belediyelerde sol, sağ belediyeler de sağ etiketli ihale takipçileri armut piş ağzıma düş misali yine tetikte bekleyecekler.

Küfür siyaseti, kutuplaşmalar, Türk - Kürt, Alevi – Sünni, laik - anti laik, cemaatçi – memaatçi, bizden – sizden ayırımı buharlaşmayacak.

Ekonomi yine aynı ekonomi, eğitim sistemi yine aynı eğitim sistemi, kültür aynı kültür, hukuk aynı hukuk, dış politika aynı dış politika olacak. Kasetler – montajlar bayilerde satılabilecek.

Daha önce yerel seçimler için söylendiği unutulu verip, önümüzdeki cumhurbaşkanlığı ve milletvekilliği seçimleri için; bu seçimler tarihi seçimler olacak sözü söylenebilecek.

Birkaç belediyenin ve hatta iktidarın el değiştirmesiyle, her şeyin değişeceğini umanlar yanılıyorlar.

Dahası, iktidardaki partilerin başarılı olması dahi, neticeyi temelden etkileyen bir faktör olamaz.

Çünkü insanca bir yaşam düzeyi için; değişime uğraması gereken öncelikli unsur, insanın kendisidir.

Olan bitene seyri sürdüren, duyarsızlığı – tepkisizliği ile mevcut düzenin varlığını korumasına meydan veren insan; bu kimliğinden ötürü midesi bulanıp kendini kusmadıkça, kişisel gelişimini olgunlaştırıp daha iyiyi hak etmedikçe, tatminkar bir değişim mümkün olamaz.

Ve belki bunun için; artık zamanının çok gerisinde kalmış, ama kendi zamanını bugüne ve geleceğe hakim kılmaya çalışan, gelişime ayak direten bir neslin, aktif durumdan çıkıp,nostalji raflarında yerini almasını ve yeni jenerasyonların çiçeklenmesini beklemek gerekecek...

Sağlıcakla Kalın…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu