SEÇİM BİTTİ GÜLŞEHİR'DE HERŞEY BİTTİ Mİ ? MUTLAKA OKUYUN
CAN TAŞKIN

SEÇİM BİTTİ GÜLŞEHİR'DE HERŞEY BİTTİ Mİ ? MUTLAKA OKUYUN

Yerel seçimler bitti çok şükür,bittide geride bıraktığı hasar çok düşündürücü.Projeler açıklandı,yapılması gerekenler söylendi,ziyaretler yapıldı ve binlerce lira para harcandı.

Ne için memlekete hizmet için! Herşey memleketimiz için,herşey halkımız için!Kulağa hoş gelen cümleler değilmi? Ama artık unuttuğumuz önemli bir konu var;halk artık en ince ayrıntısına kadar herşeyin farkında ve sağduyulu..


Beklendiği üzere AK PARTİ VE MHP arasında geçen seçimin galibi MHP olurken,fikrini aldığımız önemli bir kesim Gülşehir'e yapılan ve yapılacak olan yatırımların yarım kalacağı ve bu konuda Belediye başkanı Vahdi ARISOY' un yalnız kalacağı görüşünde birleşti.Yapılan tespit doğrumu değilmi bunu zaman gösterecek ama durum onu gösteriyor ki sayın Vahdi ARISOY’un projeleri eğer gerçekleşirse ki temennimiz o yönde,Gülşehir gerçekten tarihinde görmediği bir klasman ve yatırımı görecek. Amacımız tabiki bağcıyı dövmek değil,üzüm yemek.O zaman ALLAH mahcup etmesin demek düşüyor bizlere.. Ayrıca haddimize olmayarak birilerin gazına veya intikam ruhuyla hareket etmeyelim ilçemizde bir çok yere intikam tohumları ekilmiş bu tohumların yeşermesine izi vermeyelim. Bu yüzden Belediye Başkanımız Vahdi Arısoy'a çok görev düşmektedir. Şunuda belirteyimki bilgilerim ışığında Belediyemiz hem Gülşehir hemde Karacaşar ve Tuzköy belediyelerinin eski borçları nedeniyle İller Bankasında ilçelere gelen paralara rehin koydurma tehlikeside yaşıyor. 

Seçimin kaybedeni olarak gösterilen Sayın Mustafa DURSUN ise, belediye başkanımız Vahdi ARISOY'a belediye teslim ederken belediyenin vergi ve sigorta dışında hiç borcunun olmadığı söyleyerek her şeyin takipcisi olacağım sözüylede gelecek 5 yıl sonraki seçimlerde aday olacağı izlenimi uyandırdı. Şimdilerde ise eski belediye başkanımız Mustafa DURSUN'un yine ilçemizde bulunan ve hiç sahip çıkmadığımız havaalanında meydan müdürlüğü yapacağı konuşuluyor. Kendisinede bu görevinde başarılar diliyorum.


Bu seçimlerin en acı tarafınıda sanırım CHP yaşadı.Kiminle görüşsek Ak Partili , MHP li veya başka bir partili fark etmez ilçede Belediye Başkanlığı için olması gereken çalışacak olarak görünen kişinin sayın Salih ERDOĞDU olduğu söyleniyordu. Ancak oda yanlış bir hesaplamanın kurbanımı oldu? CHP'nin ilçede 750 oyu hesaplanırken görüldüki 350 oy zor çıktı merkezde peki 400 CHP li her zamanki olduğu gibi oylarını partilerine vermediler mi ?Sebebi ve sonucu ne olursa olsun bu kadar köklü ve ana muhalefetin en güçlü ismi CHP ye yazık olmadımı?.Peki şöylede diyebiliriz artık Gülşehirde CHP bitmiştir. Bundan sonra oradan güçlü iddialı ve oy potansiyeli olan bir adayın çıkması mümkün değildir.

Peki seçimi kaybeden ve kazanan partilerde neler olacak gördüğümüz görüntü ve yaptığımız çalışmalara göre MHP,AK PARTİ ve CHP de yönetim yeniden şekilleneceğini düşünüyoruz. En çok kargaşanın yaşanacağı parti ise AK PARTİ olacak görüşündeyiz.Şimdiden bazı kulis çalışmalar yapanlar birilerinin ayağını kaydıranlar da yok değil yani bilmiyor duymuyor değiliz. 


Başka acı bir tabloda bazı adayların daha seçim sürecinde verdikleri sözleri halen tutmamış olmaları!

Karşılıklı iyi niyet ve güvenin suistimal edildiği bir süreç yaşadık.Neler yaşandı?

Biz borcumuzu öderiz teminatı veripte yaptırmış oldukları işlerin paralarını ödemediler.Zor durumda kalan sayın başkan adaylarımız değil,onlara güvenip şehir dışında iş yaptıran ve yaptırdığı işin parasını ödeyemediği için ticaret hayatı zedelenen esnafa oldu.Yani çok yazık oldu,yani hiç şık olmadı..Şimdi soruyorum;bu işleri yaptırdığınız insanların suçu size güvenmekmiydi?

Yada siz bu memleketin kaldırımlarında,cenazesinde,düğünlerinde hiçmi karşı karşıya gelmeyeceksiniz?Adamlar size güvenip iş yaptırdılar hiçbir menfaatleri yokken sizin yüzünüzden çoluk çocuğunun rızklarını sizin adınıza yatırıp şimdi telefonlara cevap vermenizi bekliyorlar.Bu mudur sizin abilik kardeşlik anlayışınız? Bumudur talip olduğunuz başkanlık yönetimi?

Çok yazık oldu çook..İnsanların güvenini kullanıp şimdide paralarını ödemiyor hatta telefonlarına cevap vermiyorsunuz.İnşallah aklı başında bir büyüğümüz çıkarda bu küçük ama mide bulandıran sorunlar çözülür..
Her şeye rağmen demokratik bir ortamda ve huzur içinde geçen bir seçim döneminin memleketimize ve halkımıza hayırlı olmasını temenni ediyor,hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum..

 
DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu