ÖLÜM VAR BAŞKANIM
CAN TAŞKIN

ÖLÜM VAR BAŞKANIM

  Seçim bitti, bazı belediyelerde hesaplaşmar başladı.
  Başkanların aleyhine çalışanların yerleri değiştiriliyor.Başka kurumlarda çalışan personeller sizi süreriz diye tehtit ediliyor. Verim alınamayan ya da bir şekilde rahatsızlık duyulan isimlerin işlerine son veriliyor. Bir yandan da seçim savaşının ardından ganimetler bölüşülüyor. Herkes bir şekilde kendi adamlarını belediyenin kadrolarına yerleştirme gayretinde. Anlayacağınız bugünlerde belediyelerde büyük bir hareketlilik yaşanıyor. Herkes bir şekilde koltuğunu korumanın ya da rütbe atlamanın derdine düşmüş. Yenilere bir şey diyemem de eski başkanlar geride bıraktıkları 5 yılı nasıl geçirdiklerini çok iyi biliyor. Dolayısıyla ekiplerinin kendilerine ne kattığının ya da kendilerinden ne götürdüğünün farkındalardır diye düşünüyorum. En doğru kararı vererek şehre en iyi hizmeti sunacak isimlerle çalışacaklarından en ufak bir şüphem yok. Kiminle çalışacakları ya da kimi hangi göreve getirecekleri kendi bilecekleri iş. Ancak bir kardeşleri olarak benim de kendilerine naçizane bir tavsiyem olacak…
  Herkesin bildiği bir kıssadır: Hz. Ömer, halifeliği devraldıktan sonra parayla bir adam tutmuş ve her gün kendisine ölümü hatırlatmasını istemişti. Adamın tek görevi her gün halifenin yanına giderek, “Ölüm var ya Ömer, Allah’tan kork” demekti. Şayet belediye başkanı olsaydım, ben de bir personelimi görevlendirir ve “Her gün gel ve bana ölümü hatırlat” derdim. Ölümü hatırlat ki milletin parasını boş işlere harcamayayım, tüyü bitmemiş yetim hakkı yemeyeyim. Ölümü hatırlat ki işi ehline vereyim, kimseye taşıyamayacağı yükleri yüklemeyeyim. Ölümü hatırlat ki milletin emanetini en iyi şekilde taşıyayım, şehrime hizmetin en güzelini vereyim. Ölümü hatırlat ki eşi dostu kayırmayayım, kimseye haksızlık etmeyeyim, yönetimimde adil olayım. Bana ölümü hatırlat ki musluğun başında değil de ateşin başında görev yaptığımı unutmayayım. En ufak bir kusurumda ateşin beni yakacağını bileyim.
  Belediye Başkanlarına tavsiyemdir: Siz de tutun böyle bir adam! Sizi zafer sarhoşluğundan kurtarır, ince eleyip sık dokumanızı sağlar. Ve özellikle tembih edin ki en keyifli anınızda gelsin o adam yanınıza. Gelsin ve de “Ölüm var başkanım, Allah’tan korkun” desin.
Bundan gayrısı sizin bileceğiniz iş…

DİĞER YAZILAR
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Kardeşler Tesisat işletmecisi Kalay Sel Gider Kum Kalır
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu
Gülşehir Protokolü Mantarkaya'da İftarda Buluştu